Connect with us

Забава

5-те хороскопски знаци кои секогаш се брутално искрени

Published

on

Но, некои хороскопски знаци сметаат дека од лажењето нема никаква корист, па секогаш се брутално искрени, без разлика со кого разговараат.

Во продолжение погледнете за кои станува збор:

Стрелец

Стрелците сакаат да бидат позитивни, но нема да се двоумат да ви ја кажат вистината. Можеби ќе се обидат да го направат тоа преку шега, но нема да премолчат. Неретко, овие луѓе знаат да прозборат пред да размислат што ќе кажат, но не со цел да ве повредат.

Имаат голема самодоверба, а токму тоа им помага без проблем да ви ја соопштат вистината.

Девица

Девиците сметат дека ублажувањето на вистината е само трошење време, па секогаш се брутално искрени. Тие внимателно го избираат секој нивен збор, па иако она што ќе ви го кажат можеби ќе ви звучи сурово, барем знаете дека не е лага.

Девиците ќе ви ја кажат вистината дури и ако знаат дека тоа ќе ве повреди.

5-te-hroskopki-znaci-koi-sekogash-se-brutalno-iskreni-02.jpg

Лав

Лавовите не сакаат да ве повредат, но нема да ја скријат вистината само за да ви го нахранат егото. Тие се свесни дека комплиментите и критиките се важни само ако се вистинити.

Истовремено, овие луѓе си имаат поставено навистина високи стандарди, па без проблем ќе ви кажат ако не ги исполнувате.

Овен

Овните се бестрашни, а поради ова настојуваат да зборуваат пред да размислат. Секогаш сакаат да бидат искрени, особено кога се гневни. Во овој случај, тие можат да кажат и некоја навреда, но нема да ве излажат.

Кога станува збор за нивните сакани, сметаат дека е подобро да им ја кажат суровата вистина, отколку да ги тешат со лаги.

Јарец

На Јарците искреноста им е едно од најважните нешта. Иако тие се грижат за другите и не сакат да повредат никого, сметаат дека е подобро да бидат искрени и да ви кажат што навистина мислат.

Нив им е јасно дека понекогаш со лагите само ќе ја влошат ситуацијата, па ги избегнуваат по секоја цена.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг