Connect with us

Забава

Очите кажуваат многу – што открива нивната боја за вашиот карактер

Published

on

Ова е краток водич за тоа што вашата боја на очи може да значи во контекст со вашето однесување, животот и ставовите.

Бојата на очите зависи од генетскиот спој на организмот, па поради тоа не е ниту чудно што докторите успеаја да ги поврзат карактерните одлики на личноста со оваа особина.

Очите се најубавиот и најизразен дел од човечкото тело.

Еве кое е значењето на нивната боја:

Сини очи

Велат дека таа боја е најпосакувана. Сините очи, како и кафеавите, се многу распространети. Луѓето со сини очи се со млад дух. Фасцинантноста од сината боја на очи оди толку многу далеку што некои од луѓето купуваат леќи во сина боја само за да ги имаат.

Луѓето со сини очи се шармантни, привлечни и вистински пријатели. Сините очи носат спонтаност и енергичност. Тие се склони кон долги љубовни врски, сакаат да имаат среќно семејство и очекуваат верност од својот партнер.

Кафеави очи

Луѓето со очи боја на лешник секогаш се подготвени за секаков предизвик. Храброста е нивното второ име. Никогаш нема да се откажат од борбата и ќе дадат сè од себе за да докажат дека се најдобри.

Тие се многу емпатични и секогаш се љубезни кон луѓето, сакаат авантури и да запознаваат нови луѓе. Темпераментни се, а кога се бесни подобро да не влегувате во конфликт со нив. Тие имаат слични карактеристики со луѓето со зелени очи, сакаат промени и спонтани се.

Зелени очи

Луѓето со зелени очи се многу енергични и креативни. Сакаат авантури и прифаќаат секаков предизвик кој што ќе се исправи пред нив. Тие најверојатно ќе ви се одмаздат доколку ги изневерите, а реторички се многу надарени.

Интелигенцијата е нивната силна страна и сакаат да живеат страстно. Тие никогаш нема да дозволат нешто да им застане на нивниот пат до среќата. Многу се страстни кога станува збор за љубовта и тежнеат кон долги врски. Понекогаш знаат да бидат љубоморни, сакаат да ги забавуваат луѓето и може да им верувате.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг