Connect with us

Забава

Роди близнаци и исчезна: Љубовницата на Путин ја нема во јавноста од 2018 година

Published

on

Светските медиуми објавија за поранешната најтрофејна руска гимнастичарка Алина Кабаева, наводната љубовница на рускиот претседател Владимир Путин.

Британски „Сан“ пишува дека 37-годишната атлетичарка не е видена во јавноста од 2018 година, кога кружеа гласини дека е бремена со близнаци. Таа, наводно, родила два сина во Москва минатиот мај, но тоа никогаш не беше официјално потврдено.

Рускиот новинар Сергеј Канев, близок до руските разузнавачки служби, тогаш објави дека Алина родила машки близнаци.

„Разузнавачките служби го проверија секој агол од болницата пред нејзиното пристигнување, а половина од медицинскиот тим беше исфрлен. Раѓањето го изврши славен доктор од Италија, а мораше да направи царски рез“, напиша тој.

Во 2018 година пишувало и за одговорот на Путин на прашањето кога ќе се жени.

– Кога имате намера да стапите во брак и со кого? – потоа беше запрашан од репортерот на таблоидот „Лајф њуз“.

Путин на тоа се насмевнал и одговори: „Како и секоја пристојна личност, ќе треба да го сторам тоа порано или подоцна“.

За нивната наводна романса се зборуваше од 2008 година, а оттогаш таа не е видена во јавност со друг маж. Неколкупати е видена со прстен на раката, но никогаш не е официјално потврдено дека е прва дама на Русија.

Но, затоа често ја нарекуваа „прва љубовница на Русија“, а во интервјуата велеше дека запознала „човек што многу го сака“, но не сакала да го именува. Изведно време се пишуваше и за нивното наводно „тајно семејство“ па се шпекулираш дека веќе имаат заедно деца.

Во 2014 година, Путин се разведе од својата прва сопруга Људмила, со која беше во брак од 1984 година и со која има две ќерки.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг