Connect with us

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (19.10.2020)

Published

on

Овен

Во текот на овој ден ќе имате многу обврски на работата и тоа целосно ќе ве исцрпи. Поради истата причина обидете се денес да поминете повеќе време со вашата сакана личност, затоа што на тој начин ќе си ги наполните вашите батерии, а и ќе си ги зацврстите односите помеѓу вас двајца. Далеку од очи далеку и од срце, не заборавајте ја таа вистина.

Бик

Вие со задоволство, денес ви сакале да се свртите кон забавата, друштвото, партнерот и се’ што е надвор од работните обврски. Меѓутоа, заостанатите обврски нема да ви го дозволат тоа. А тоа ќе ви биде памет за другпат да се обидете да не оставате обврски во текот на неделата.

Близнаци

Денес можете да паднете во пасивна состојба и да не сакате да правите ништо. Ова не е нешто ново кога станува збор за вас, вашиот хороскопски знак секогаш е контрадикторен. Денес ќе сакате само да бидете во мирна атмосфера и да им се препуштите на мислите.

Рак

Доколку за овој ден имате оставено некои обврски кои ви биле преважни, тогаш ќе се покаете. Денес вашата концентрација нема да биде на највисоко ниво, па едвај ќе чекате да завршите со обврските за да можете да се дружите со вашите пријатели

Лав

Денес ќе мора да бидете на сто места во исто време. Како ќе го постигнете тоа ни вие не знаете. Најдобриот рецепт е да си направите приоритети. Но не заборавајте во нив да ја ставите и саканата личност, затоа што љубовта не само што приоритет туку е и нужност.

Девица

Би било добро да размислите за секоја ваша постапка. Некако ништо нема да ви биде јасно, мислите ќе ви шетаат на сите страни. Затоа обидете се овој ден да не решавате некои сериозни проблеми, туку препуштете и’ се на забавата и одморот.

Вага

Голема е можноста дека денес се имате разбудено со желбата се’ да направите, без да размислувате дали во тоа ќе успеете или не. Меѓутоа, овој ден ѕвездите не би се наклонети на тоа поле. Затоа искористете ја вашата енергија и заминете некаде на некое убаво место, а можете да ги поканите и пријателите, па да поминете еден убав викенд, затоа што тоа го немате направено со месеци.

Шкорпија

Иако овој ден ќе сакате да направите некоја промена во работниот план, сепак нема да успеете. Постојано заборавате дека не се оставаат најважните работни обврски за почетокот на неделата, кога уште немате доволно енергија.  Но затоа, денес на љубовното поле ве очекуваат поинтензивни и поромантични моменти.

Стрелец

Понекогаш интелектуалното знае и тоа како да ја потполни празнината којашто ја чувствувате. Не очајувајте, затоа што вие најдобро знаете дека после дожд доаѓа сонце. Денес, прегрнете ги вашите сакани и бидете среќни што ги имате, но дадете си простор и за вас самите затоа што на никој друг истото нема да му падне на памет. Обидете се да ја избегнете секоја конфликтна состојба.

Јарец

Некои неочекувани работи ќе ви се случат денес. На работата ќе ви оди се’ како што треба. Меѓутоа не заборавајте ја вашата сакана личност поради излегувањата со вашите пријатели, затоа што денес таа ќе има особена потреба од вас.

Водолија

Морате да ги завршите работите кои ви имаат заостанато. Тоа нема да ви биде многу од корист, затоа што ќе ви го одземе времето за вас и вашиот партнер. Но, обидете се да одделите време за вас нм двајца, макар и да заспиете до вашата сакана личност и кога гледате филм. Понекогаш го забораваме значењето на заспивањето до партнерот.

Риби

Се надевате на мирен и релаксиран ден на почетокот на работната недела, меѓутоа самата работа ќе ви донесе притисок и несакани реакции. Иако се надевавте дека ќе имате време за вашиот партнер, денес тоа ќе биде сведено на минимум. Па затоа и тоа кратко време обидете се да го искористите квалитетно, затоа што вашата страст ќе биде особено нагласена во текот на целиот  ден.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг