Connect with us

Забава

Од што треба да се откаже секој хороскопски знак до крајот на 2020 година?

Published

on

Овен

Морате да се ослободите од лутината и огорченоста кон луѓето кои ви направиле зло. Само признајте дека навистина сте се зафркнале кога сте им верувале. И сфатете: тие засекогаш си заминале од вашиот живот. 

Бик

Олабавете со цинизмот. Дозволете си себеси повторно да верувате во љубов. Почнете повторно да верувате во среќа. 

Близнаци

Морате да се ослободите од чувството на вина. Нема потреба да се обвинувате себеси за грешките кои се случиле пред неколку години. Тие грешки повеќе никој не ги помни и не можат да се поправат.

Рак

Ослободете се од желбата да ги задоволите сите. Признајте дека се одговорни само за својата среќа, но не и за среќата на другите. 

Лав

Би требало да се откажете од социјални мрежи. Оставете го телефонот на страна, престанете да се споредувате со другите. Тоа не е вистинска слика на реалноста. 

Девица

Треба да се откажете од желбата секогаш да бидете во право. Прифатете го фактот дека можеби и не знаете баш сè. 

Вага

Ослободете се од сомнежите во себе. Престанете да се воздржувате затоа што се однесувате како ваш најстрог и често неправеден критичар. 

Скорпија

Олабавете со замерките. Добро е да го оставите вашето минато во минатото, каде што и припаѓа.

Стрелец

Ослободете се од вашите стравови. Би требало да гледате надвор од вашата зона на удобност и да почнете малку да ризикувате. Баш онака како што одговара на вашата личност.

Јарец

Морате да ги исполните своите очекувања. Престанете да верувате дека дефинитивно мора да се случи нешто големо за да бидете среќни. Не заборавајте: животот е краток. 

Водолија

Ослободете се од отровни пријатели. И без оглед на тоа колку трае тоа т.н. пријателство, ако ви наштетува, треба да престанете да се дружите со такви луѓе.

Риби

Престанете да се плашите од иднината. Сосредоточете се само на она што моментално се наоѓа во вашиот живот, наместо да погодувате што ќе следи.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг