Connect with us

Забава

Дневен хороскоп за 04.11.2020

Published

on

Каков ден ве очекува денес? Ќе започне ли со хармонија или веднаш ќе завладее тензија во односите? На кое поле да обрнете внимание?

Дневен хороскоп за Овен – среда, 4 ноември 2020

Ќе поставите јасни граници кои ќе им помогнат на луѓето да сфатат до каде може да си играат со вас. Комплицираните односи околу вас нема да ви влијаат добро. Ќе мора да се вмешате како медијатор. Во љубовта ќе бидете во неизвесност, но ќе се ослободите од сомнежи.

Дневен хороскоп за Бик – среда, 4 ноември 2020

Денот ќе си го посветите на себе, но немојте да заборавите како да се справувате со други луѓе. Можен е период на стрес да ве зафати денес, трудете се да го наоѓате вашиот мир. На професионално поле добро ќе ги прифаќате новите предизвици, а на љубовно, атмосферата е идилична. Играјте ја играта на партнерот.

Дневен хороскоп за Близнаци – среда, 4 ноември 2020

Држете се до вашите вредности, не потпаѓајте под влијание и денот ќе ви помине без турбуленции. На работното место ќе бидете ефикасни и фокусирани на технички детали. Љубовниот живот ќе си го зачините по ваш вкус и ќе уживате во ситниците.

Дневен хороскоп за Рак – среда, 4 ноември 2020

Денес тимската работа ќе ви биде од корист и ќе си ги скратите маките. Не се плашете да побарате помош. Нивото на активности ви е ниско, вложете се повеќе. Не ги оставајте емоциите неконтролирани, користете го и разумот на љубовно поле.

Дневен хороскоп за Рак – среда, 4 ноември 2020

Денес тимската работа ќе ви биде од корист и ќе си ги скратите маките. Не се плашете да побарате помош. Нивото на активности ви е ниско, вложете се повеќе. Не ги оставајте емоциите неконтролирани, користете го и разумот на љубовно поле.

Дневен хороскоп за Лав – среда, 4 ноември 2020

Не ги сфаќајте сите шеги сериозно, премногу сте заштитнички настроени. Денот е добар за контактирање на некои стари пријатели со кои сте се подзаборавиле. На професионално поле зграпчете ги можностите. Во љубовта се можни некои трансформации. Внимавајте да не се оддалечите.

Дневен хороскоп за Девица – среда, 4 ноември 2020

Нема да трошите време на разликите кои ги имате со луѓето околу вас. Ги прифаќате какви што се. На професионално поле ви недостасуваат некои тактики и отвореност. Во љубовта најмногу ќе се вложите да создадете заштита. Внимавајте до каде одите.

Дневен хороскоп за Вага – среда, 4 ноември 2020

Очекувајте низа изненадувања, па дури и не толку пријатни. Не навлегувајте предлабоко ако не сакате да откриете неочекувани страни на оние околу вас. Денес значително ви се подобрува продуктивноста и полесно ќе се справите со важни задачи. На љубовно поле вие ја диктирате атмосферата, а партнерот ќе прифати што и да одберете.

Дневен хороскоп за Скорпија – среда, 4 ноември 2020

Денес ќе ја исцрпите од себе и најдлабоко скриената инспирација и мотивација. Ќе се движите во добра насока. Опкружете се со луѓе кои имаат цел во животот. Размислувате за амбициите и правите планови за иднината. Во љубовта време е да зборувате за желбите и идеалите.

Дневен хороскоп за Стрелец – среда, 4 ноември 2020

Ќе откриете трикови кои ќе ви помогнат да си го олесните секојдневието. Си ја трошите цела енергија без да забележите. Направете план за деновите однапред. На професионално поле сте поприспособливи, а на љубовно ќе се соочите со проблеми поврзани со заедничкиот живот.

Дневен хороскоп за Јарец – среда, 4 ноември 2020

Денес посебно ќе ви одат односите со луѓето, па искористете го тоа во ваша корист да си ги исполните целите. Направете реевалуација на работата и обрнете внимание на деталите. На љубовно поле сте поотворени за предлози и промени.

Дневен хороскоп за Водолија – среда, 4 ноември 2020

Денес претежно ќе владее мирна атмосфера, но вие може да наидете на врати кои водат до поголеми успеси. Ќе настане еуфорија. Внимавајте отсутноста на умот да не ве чини фатални грешки. На љубовно поле владеете. Бидете паметни и не создавајте недоразбирања.

Дневен хороскоп за Риби – среда, 4 ноември 2020

Денес правете го она што ви ја усреќува душата и фокусирајте се на вашата добросостојба. На професионално поле лесно ќе се организирате, можни се трансформации. На љубовно поле нема да ви биде лесно, ќе мора да направите план како да ги постигнете вашите цели.

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг