Connect with us

Забава

Младата месечина во ноември ќе влијае најмногу врз овие 3 хороскопски знаци

Published

on

Младата месечина на 15 ноември ви носи можност да се соочите со вашите темни страни и можност за нови потфати. Младата месечина во Скорпија ви нуди шанса за нов почеток, а за да ја искористите таа шанса, ќе мора да се соочите со скриените области длабоко во вас. Ако сте родени во еден од овие 3 хороскопски знаци, бидете подготвени за трансформации.

Бик

Како земјен знак, вие сте склони да останете приземни и реални. Но, оваа млада месечина го насочува вниманието кон комуникацијата и ќе имате можност да изградите интимни врски кои пробиваат подлабоко во душата, но само ако сте подготвени да го надминете стравот од ранливост и да ги искажете вашите чувства. Вашето срце копнее за длабоки и избалансирани односи, па ако ја надминете желба да изградите ѕид околу вашите емоции, можете да достигнете ново ниво на реципроцитет во односите со најблиските.

Скорпија

Оваа моќна млада месечина ви дава можност да се трансформирате во поавтентична верзија од себе. Можеби ви звучи застрашувачки да му ја покажете својата вистинска природа на светот, но работете на отстранување на надворешните слоеви од себе за време на оваа млада месечина за да можете да се чувствувате пријатно со убавината што се наоѓа под нив. Вашата моќ лежи во вашата уникатност. Ќе откриете дека промените можат да ве одведат на ново продуктивно патување за време на кое ќе можете да бидете тоа што сте.

Водолија

Огромен проток на енергија ќе го погоди вашиот професионален живот за време на оваа млада месечина. Ако сте во можност да ја прифатите моќта што лежи во вашите сопствени емоции, можете да создадете нов пат за себе во областа на вашата кариера. И покрај тоа што ова млада месечина може да влијае на вашата самодоверба и да ве натера да се чувствувате несигурно за тоа кои се вашите следни чекори, одговорот всушност се наоѓа во вас. За да успеете во деловниот живот, не значи дека треба целосно да го одделите од вашите емоции. Наместо тоа, прифаќањето на вашите чувства може да ви помогне да се движите низ оваа сфера од вашиот живот. Научете како да ги користите вашите ранливи страни како извор на моќ.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг