Connect with us

Забава

Дневен хороскоп (13 ноември 2020)

Published

on

ОВЕН

Фрустирани сте од незадоволувачката работна соработка и сега конечно ја прекинувате. Ви претстои ново познанство со личност која ја доживувате како многу силна и стабилна личност. Задоволително здравје.

БИК

Се посветувате на надминување на тешкотиите кои го забавуваат процесот на работа. Не сте задоволни од односот со брачниот партнер. Дошло до оддалечување и сметате дека односот не може да се поправи. Внимавајте на исхраната, можни се проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува успешен разговор со надредената личност. Емотивната сфера е блокирана. Ниту некој ве интересира, ниту некој покажува интерес за вас. Ако се појават проблеми со кожата, реагирајте веднаш.

РАК

Се фокусирате на соработка со странците. Тоа е една од ретките области која нормално се одвива. Емотивно сте незадоволни, било да сте сами или да имате партнер. Се посветувате на здрава исхрана.

ЛАВ

Фокусирани сте на работните проблеми. Мотивирани сте, затоа што сте свесни дека со решавање на проблемите ќе почнете нов процес. Емотивната сфера не ве интересира, така што нема никакви случувања. Болки во зглобовите.

ДЕВИЦА

Ве исфрлаат од такт работните промени кои бараат соработници. Иако се е договорено, такво однесување го сметате за неодговорно. На емотивното поле ништо не се случува. Чувствителни нерви.

ВАГА

Ситуацијата е стабилна, и работната и финансиската. Незадоволство. Не ви годи самотијата, и посакувате да се вљубите и да влезете во врска или брак. Се е под контрола на ова поле.

ШКОРПИЈА

Чувствувате олеснување поради решението на проблемите и конечно воспоставување на нормален работен процес. Емотивно сте исполнети. Впрочем, областа љубов е таа која ви дава сила да бидете успешни во другите сегменти. Проблеми со гениталиите.

СТРЕЛЕЦ

Не ви одговора да бидете на работа каде нема многу обврски и предизвици. Тргнувате во потрага за нова работа. Вљубени сте и другата страна не ја гледате реално. Претерувате со љубомората. Проблеми со алергии.

ЈАРЕЦ

Не успевате да ги надминете работните проблеми. Работата стагнира, а вие сте фрустрирани. Емотивно сте незадоволни, но немате желба да направите ништо по прашањето на промена на ситуацијата. Притисокот ви варира.

ВОДОЛИЈА

Ве погодува губењето на судски процес. Иако тоа било за очекување, сепак, сте се надевале дека пресудата ќе биде во ваша корист. Нерасположени сте за дружење и средба со саканата личност. Ве очекуваат проблеми со стомакот.

РИБИ

Работата нормално се одвива. Надредената личност ви упатува зборови на пофалба поради држењето на работната ситуација под контрола. Емотивно сте неисполнети. Сакате да го решите проблемот со партнерот, но не и другата страна. Добро се чувствувате.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг