Connect with us

Забава

ФОТО: Која е фаталната „прекрасна црна жена“ за која пееше Кичо Слабинац?

Published

on

Крунослав Кичо Слабинац, кој почина денеска на 77-годишна возраст, пред 48 години испеа песна за една „прекрасна црна жена“, песна која ја знаат сите генерации од бивша Југославија.

Која е таа прекрасна црна жена која Слабинац ја опеа во песната?

Мирјана Антоновиќ живеела во Америка, а Кичо ја запознал на турнеја и веднаш се вљубил во неа. Стиховите за песната настанале во авион, кога тој се враќал од турнејата, а музиката ја напишал еден ден подоцна во Загреб.

Во Њујорк запознав прекрасна жена, со потекло од нашите простори. Седеше во „кадилак“ со шал околу вратот. Тоа беше љубов на прв поглед. Имав големи планови со неа. На концертите ја седнував во прв ред, застанував пред неа и ѝ пеев само на неа. Толку бев маѓепсан. Верував дека ќе трае вечно.“, откри во едно интервју пејачот.

Ненадејно мораше да отпатува кај семејството. Сонувавме прошетки, патувања и сѐ најубаво, и сѐ се урна за миг. Верувајте дека упорно го барам својот мир и некој кој може да ми го обезбеди. Имам 28 години и сакав јас и Мира да имаме свој мир“, зборувал Кичо за Мирјана.

Мирјана еден период беше во центар на вниманието поради скандалот околу нејзиниот син Девон. Таа тврдела дека пејачот Мирослав Илиќ му е татко на Девон, а Илиќ со години го избегнувал ДНК-тестирањето, а на суд се нашле во повеќе наврати.

Се ширеа шпекулации дека бидејќи Мирјана и Лепа Брена се пријателки, Мирослав поради коментарите на Брена на оваа тема е во лоши односи со неа.

Мирјана тврдела дека била лажно обвинета дека ја ограбила пријателката и била пратена во затвор, а потоа и во ментална институција, по разводот од првиот сопруг. Се работело за човек кој бил сопственик на модна куќа и со кого добила син и ќерка. Периодот поминат во затворот Мирјана го опишала како вистински пекол, а за својот живот во неколку наврати зборувала и јавно, а напишала и книга.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг