Connect with us

Забава

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Published

on

Оваа година како наеднаш да беше прекината во март кога поголемиот дел од светот заврши во карантин поради пандемијата. Непосредно пред Оскарите, заврши сезоната на традиционални награди, што на магазинот „Вог“ му даде доволно материјал за да ја состави својата листа на најдобро облечени познати личности на годината. Оваа година беше година кога црвените теписи беа откажани, ѕвездите нè пуштија во своите домашни плакари и церемониите за доделување награди станаа виртуелни. Па, така, можевте да ги видите вашите омилени познати личности и модни икони на сосема поинаков начин.

Во изборот на „Вог“ се најдоа девет жени и само еден маж. Погледнете ги фотографиите во продолжение и откријте кој е на списокот.

Марго Роби

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Зои Кравиц

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Рене Зелвегер

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Флоренс Пуг

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Трејси Елис Рос

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Зендаја

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Сирша Ронан

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Грофицата од Весекс

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Оливија Колман

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Хари Стајлс

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг