Connect with us

Забава

Дневен хороскоп (5 јануари 2021)

Published

on

ОВЕН

Комуникацијата не ви е силна страна, па така обидот за воспоставување на договор завршува неславно. Емотивно сте задоволни. Ви поминува дека другата страна не е отворена кон вас. Главата е чувствителна, особено синусите.

БИК

На состанок не поминувате најдобро. Само само делумно остварувате поставени цели. Тврдоглави сте и инсистирате на своите идеи. Партнерот свесно избегнува караница и ви попушта. Внимавајте на исхраната.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува разговор со надредените личности. Отворено говорите со какви проблеми се соочувате. Доаѓа до подобрување на финансиите. Сакате да влезете во брачните води, но на саканата личност тоа не го интересира. Синусите се чувствителни.

РАК

Ве очекуваат проблеми за кои во прв момент мислите дека лесно ќе ги надминете. Се воспоставува дека треба време и труд да се решат. Имате посесивен однос кон партнерот, што не му годи. Циркулацијата е слаба.

ЛАВ

На работа се соочувате со проблеми кои не успевате да ги надминете. Не сте задоволни емотивно. Комуникацијата со партнерот е лоша, така да одбивате средба. Имунитетот е слаб. Чувствителни сте.

ДЕВИЦА

Во теснец сте со работните проблеми. Тие не попуштаат, не попуштате ни вие. Социјалниот живот не ве интересира. Партнерот гледа дека сте нерасположени и уморни, па пробува да ви го крене расположението. Црниот дроб е чувствителен.

ВАГА

Областа на судење е лошо прикажана. Ако сте приватник, пресудата нема да биде во ваша корист. Многу сте загрижени поради финансиите. Емотивни сте задоволни. Односот со партнерот е хармоничен. Проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Целосно сте незадоволни од работната и финансиската ситуација. Во двете области се присутни ограничувања и застој. Не му ги кажувајте своите проблеми на партнерот, затоа што евидентно е дка го мачат неговите проблеми. Проблеми со реума.

СТРЕЛЕЦ

Енергични сте и сакате докажувања. На самоуверен начин ги одработувате обврските. Не сте задоволни од финансиите. Другата половина има впечаток дека не и посветувате доволно внимание. Ограничете го внесот на храна и пијалоци.

ЈАРЕЦ

Работата е во стагнација. Се плашите тоа да не се оддолжи и поради тоа почнувате да се распрашувате за друга работа. Имате потреба за емотивна блискост, но саканата личност е во проблеми и не и е до љубов. Лоша циркулација.

ВОДОЛИЈА

Сакате да остварите работна соработка со странците. Во таа смисла иницирате комуникација и се надевате дека ќе го прифати вашиот предлог. Односот со брачниот партнер е стабилен. Притисокот е нестбилен.

РИБИ

Ве интересира иднината. Работните планови кои ги правите се долгорочни. Имате верба во успех. Односот со брачниот партнер е стабилен. Свесни сте дека другата страна има проблеми на работа. Стабилно здравје.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг