Connect with us

Забава

Егоцентрични фалбаџии: 3 најсебични знаци во хороскопот кои мислат само на себе

Published

on

Едноставно тие мислат дека се најдобри, исклучиво сè прават поради сопствено задоволство и секогаш себеси ќе се истакнат на прв план.

Овен

Првиот знак во Зодијакот, еднакво и најогнен, има многу доблести, но и една огромна маана која што им пречи речиси на сите, а тоа е нарцисоидноста. Иако е добро и здраво да се сакате самите себе, припадниците не овој знак често во тоа претеруваат и одат толку многу далеку што себеси секогаш се гледаат како победници, најпаметни, најубави и најспособни во светот. Освен што тоа некогаш може да ги чини пријателство, лошо може да влијае и во нивната љубов.

Вага

Вагите се сметаат за едни од најповршните знаци во Зодијакот. Тие сакаат естетика, но и вистински и убави работи како и луѓе, па поради тоа може да се каже дека така го гледаат и светот околу себе, но и самите себеси. Обожуваат да привлекуваат внимание кај луѓето и да зборуваат за своите успеси, а неретко и претеруваат во тоа. Не е важно дали нешто сте направиле еднакво добро како нив, Вагите ќе ви кажат дека тие го направиле подобро.

Лав

Огнените Лавови се познати по својата егоцентричност и тоа тие не се обидуваат да го скријат од другите. Тие искрено се сакаат себеси, обожуваат да бидат во центар на внимание и често сè знаат најдобро. Колку Лавовите сакаат да имаат добар углед во друштвото кажува и фактот што тие би прифатиле да направат нешто за другите само доколку за нив се зборува убаво.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг