Connect with us

Забава

Ова ќе биде најсреќниот хороскопски знак во 2021 година

Published

on

Пристигна новата година, за која сите се надеваат дека ќе биде посреќна од 2020 година. Ако му се верува на хороскопот, оваа желба ќе и биде исполнета на Водолијата.
Астролозите на MindBodyGreen тврдат дека Големиот спој што се случил на 21. декември 2020. година ќе и донесе на Водолијата среќа во 2021. На тој ден, Јупитер и Сатурн биле најблиску еден до друг во последните 400 години и влегле во знакот на Водолија.
„Филозофскиот Јупитер ни ги отвора умовите, а Сатурн создава структури за да ги направи нашите мисли поопипливи. Започнува револуција на крилјата на либералната Водолија”, најавуваат астролозите.
Поради ова, Водолијата ќе ја покаже својата имагинативна, авантуристичка страна повеќе од кога било.
„Големите промени и новите животни структури се во нивната иднина. Водолии, вие сте на вистинската страница од вашата животна книга, што ќе биде многу возбудливо”, додаваат астролозите.

По својата природа, Водолијата е иновативен знак кој размислува за иднината со желба да постигне подобрување на општеството. Тие се научници, инженери и наставници. Со Јупитер и Сатурн во нивниот знак, во 2021. година тие ќе го почувствуваат моментумот на креативна енергија и позитивно размислување и ќе ги оживеат своите алтруистички идеи.
За да извлечат максимум од сè што им носи 2021. година, тие ќе мора да останат со отворен ум. Мозокот ќе треба да се чува чист, а смиреноста може да се најде во медитацијата и употребата на техники за дишење. Здравата исхрана со цели зрна никогаш не била поважна во нивниот живот. Астролозите ги советуваат да избегнуваат алкохол и кофеин и да следат колку јадат и спијат, особено околу 26. март, 19. ноември и 4. декември.
„Може да се чувствувате прилично енергично оваа година. И покрај тоа што се чувствувате како ѕвер, бидете нежни со зглобовите за повредата да не ве забави”, советуваат астролозите.
Среќата може да ја придружува Водолијата и во љубовта. Најсреќен ден за ова е 10ти јуни.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг