Connect with us

Забава

Новите снимки на Ријана во долна облека, мажите ги гледаат одново и одново

Published

on

Славната пејачка со секој нареден ден докажува колку е убава, згодна и успешна, а во новите видеа во кои што ја рекламира својата нова линија на долна облека уште еднаш ги воодушевила фановите.

Американската пејачка со потекло од Барбадос, Ријана (32), објавила нови две видеа на социјалната мрежа Инстаграм на кои што позира во долна облека, а со својата појава ја подигнала температурата кај машкиот свет.

Имено, убавицата на својот профил објавила кратки видео снимки во кои што го рекламира својот бренд на долна облека, со име „Savage X Fenty“.

Ријана прво позирала во црвена проѕирна долна облека, а во моментот кој што е „најбезобразен“ таа се допира на својот задник.

Ријана позирала во танга и црвени халтери, а многу од обожавателите велат дека тоа е најпровокативното видео кое што таа досега го објавила.

Но, неколку денови подоцна објавила слично видео во кое што позира во чипкаста долна облека во која што ги истакнува своите облини, а во еден момент почнува и да тверкува.

Ријана полека се соблекувала, а сите се надевале дека ќе видат нешто конкретно, но очигледно таа своето голо тело го чува за своето момче, раперот Асап Роки со кој што од неодамна се забавува.https://www.instagram.com/reel/CKcfAQdHl3-/embed/captioned/?cr=1&v=13&wp=880&rd=https%3A%2F%2Ftocka.com.mk&rp=%2Fadmin%2Fnews%2F366351%2Fedit#%7B%22ci%22%3A1%2C%22os%22%3A403.38999999221414%2C%22ls%22%3A387.0999999344349%2C%22le%22%3A387.8849999746308%7D

„Ги одбројувам деновите до Денот на заљубените“, напишала таа во описот на објавата на која што позира во црна долна облека.

Ријана во второто видео ја променил и фризурата – краток боб со шишки, додека пак на своите усни имала црвен кармин.

На првата објава собрала скоро 7 милиони прегледи, додека на втората 5,2 милиони прегледи за кратко време.

Инаку, Ријана на споменатата социјална мрежа ја следат 89,9 милиони следбеници, а нејзините фотографии погледнете ги во продолжение: 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг