Connect with us

Забава

Што предизвикува стрес кај секој хороскопски знак?

Published

on

Стресот стана ден стана дел од нашиот секојдневен живот. Парите, работата и семејните обврски се главна причина за стресните ситуации. 

Според астрологијата, секој хороскопски знак на различен начин се справува со стресните ситуации и секојдневни грижи.Овен

Овој хороскопски знак има брзо темпо на живот, а со самото тоа и потреба за докажување и натпреварување. Доколку не може да го остварат она што го сакаат, ги губат нервите и стануваат нервозни и напнати. Исто така, реагираат лошо и кога нивните колеги не постигнуваат успех.

Бик

Станува збор за хороскопски знак кој не ризикува многу и ги анализира сите средства кои му се на располагање кога треба да извршат некоја задача. Бикот се грижи уште пред да започне со работа бидејќи го плаши стравот од неуспех. Најмногу се под стрес кога се соочени со нешто ново и немаат доволно знаење.Близнаци

Близнаците важат за знак на кој му е најтешко да донесе одлука, особено кога сите во неговата околина го очекуваат тоа. Тогаш чувствува дека е под притисок и стресот уште повеќе ги „блокира“.Рак

Ракот е чувствителен и емотивен знак кој сака да го минува слободното време дома со најблиските.Лав

Кога доминантниот Лав ќе почувствува дека работите излегуваат надвор од негова контрола, чувствуваат стрес и драматизираат. Лавовите се многу љубезни, но „полудуваат“ кога немаат контрола над некоја ситуација.Девица

Девицата лесно губи контрола и станува нервозна кога се расправа со некого бидејќи секогаш сака да е во право.Вага

Вагите размислуваат како да им возвратат на луѓето кои ги повредуваат и тоа им предизвикува голем стрес.

Скорпија

Скорпиите се плашат дека луѓето ќе ги повредат и ќе ги издадат. Потребно им е повеќе време за да стекнат доверба во некого, па дури и кога ќе им се случи тоа – тешко им е да ги искажат нивните емоции и мислење, а тоа им предизвикува стрес.Стрелец

Сакаат да работат, но мразат кога некој се обидува да ги контролира. Може да бидат многу нетрпеливи, а најмногу се под стрес кога работата не им оди како што треба.Јарец

Луѓето родени во овој знак сакаат да имаат сè под контрола, а најмногу мразат кога некој крие нешто од нив. Можеби нема да ви го покажат тоа, но ваквите ситуации им предизвикуваат многу стрес.Водолија

Водолијата се сомнева во себе, иако е еден од најинтелигентните хороскопски знаци. Баш поради ова, не им е лесно да се справат со стресот.Риби

На Рибите им предизвикуваат стрес грешките од минатото. Со оглед на тоа дека се многу емотивни, тие се под стрес и кога нивните блиски луѓе имаат проблеми.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг