Connect with us

Забава

Софија Лорен и Џенифер Лопез се колнат во неа: Состојка која сите ја имаме во кујната, а се верува дека го забавува стареењето

Published

on

Медитеранската билка ја подмладува и негува кожата, ја зајакнува нејзината природна бариера, ѝ овозможува еластичност и блескав изглед и спречува појава на брчки.

„Постои извор на младоста, а е сочинет од вашиот ум, талент и креативност која ја внесувате во својот живот и во животите на луѓето кои ги сакате. Кога ќе научите да пиете вода од тој извор, бидете сигурни дека ќе го победите стареењето“, изјавила легендарната Софија Лорен, која оваа година полни 87 години, а никогаш не се подложила на пластична операција или ботокс.

Но, она што ѝ помогнало да изгледа да изгледа младешки, покрај талентот и креативноста, е маслиновото масло.

„Јас сум голем обожавател на органското, ладно цедено маслиново масло. Секојдневно го користам во исхраната, но и за нега на кожа, поточно како хидратантна дневна крема наместо ноќна или млеко за тело. Тоа е богато со антиоксиданси, особено со витамин Е, кој го забавува процесот на настанување на брчки. Маслиновото масло е тајната на мојата убавина“, изјавила Италијанката која отсекогаш била сметана за една од најубавите жени на светот.

Во состојката која сите ја имаме дома се колне и Џенифер Лопез, која е веќе во 5-та деценија, а кожата ѝ изглeда сè поблескаво и поеластично. И таа тврди дека никогаш не користела ботокс, а за маслиновото масло го вели следното:

„Сум испробала сè, и медицинска козметика и најскапи креми на светот, но секогаш им се враќам на тајните кои ми ги откри мојата мајка коа бев млада. Маслиновото масло е лек за кожата, косата и ноктите. Тоа е магична состојка од природата, и навистина, таа на мојата кожа ѝ го дава тој магичен сјај“, вели Џеј Ло во рекламното видео за својата бјути колекција која, како што можете да претпоставите, содржи производи на база на маслиново масло.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг