Connect with us

Забава

Украдените кучиња на Лејди Гага вратени неповредени

Published

on

Двата француски булдози на поп-пејачката и актерка Леди Гага, Коџи и Густав, изминатиов викенд биле пронајдени неповредени. Кучињата беа украдени при овој насилен инцидент во кој Рајан Фишер, човекот задолжен за нивно чување и шетање беше ранет, соопшти полицијата во Лос Анџелес, пренесуваат медиумите.

Според капетан Џонатан Типет, одредена жена ги донела кучињата во полициска станица во Лос Анџелес. Претставникот на Лејди Гага во полициската станицата потврдил дека станува збор за нејзините кучиња.  Жената што ги вратила кучињата најверојатно дека не е вклучена, ниту поврзана со нападот, додал капетан Типет Типет.

Идентитетот на жената и локацијата каде биле пронајдени кучињата нема да бидат откриени заради нејзина безбедност и поради тековната истрага, се вели во соопштението на полицијата. Според информациите кои капетан Типет ги споделил со медиумите се очекува Рајан Фишер да закрепне од повредите.

„Продолжувам да те сакам Рајан Фишер, го ризикуваше својот живот да се бориш за нашето семејство. Ти засекогаш ќе бидеш херој “, напишала Лејди Гага меѓудругото на Инстаграм.

Лејди Гага во Рим снима филм за убиството на Маурицио Гучи и ја игра сопругата која го нарачала убиството. Таа повторно ја истакнала понудената награда од половина милион долари за враќање на кучињата, но капетан Типет изјавил дека не знае дали жената што ги донела кучињата ќе ја добие наградата.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading

Трендинг