Connect with us

Забава

Српската естрада денеска на едно место – Цеца на суд со Карлеуша, раперот Раста на рочиште за изречување казна

Published

on

Пејачките Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ, но и раперот Стефан Џуриќ Раста, денес во исто време имаа работа со судството.

Пејачите се појавија на суд поради тужби за клевета, а Раста денеска беше осуден за нелегално поседување наркотици.

Кога Светлана Ражнатовиќ се доближила до зградата на судот, насобраните фоторепортери ја известија дека не биле само таа и Јелена денес во присуство на адвокат.

– Значи, Растица е тука. Па, убаво место да се собереме, рекла Цеца со насмевка.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Забава

Овие хороскопски знаци се вистински гении и сите им завидуваат

Published

on

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни, сакаат да ги прават работите на свој начин, поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрични и чудни.

Девица

Луѓето родени во знакот на Девица се многу љубопитни, тие доведуваат во прашање сè, тоа е. тие не земаат ништо здраво за готово затоа што секогаш сакаат да научат нешто ново. Тие се креативни, имаат свој, иновативен начин на кој обично гледаат на работите и решени се да најдат решение и за најтешките проблеми.

Скорпија

Скорпиите се мистериозни и претежно тивки, што им помага да забележат работи што другите лесно ги пропуштаат. Тие се чувствителни и секогаш се свесни за својата околина, добро ги проценуваат силните и слабите страни на луѓето околу нив.

Водолија

Луѓето родени во знакот на Водолија се многу прилагодливи на различните животни околности и секогаш се отворени за нови идеи. Тие можат да гледаат на работите многу објективно и да најдат добро решение. Тие се флексибилни и иновативни.

Риби 

Луѓето родени во знакот Риби се неверојатно креативни и иновативни. Нивната фантазија е безгранична и затоа секогаш се полни со добри и необични идеи. Тие се исклучително емоционално интелигентни, што многу им помага во животот.

Continue Reading

Забава

Хороскопски знаци кои често се параноични и исплашени

Published

on

Нормално е и природно е понекогаш да се чувствуваме исплашено од некоја ситуација, но постојат луѓе кои почесто чувствуваат страв или се понесигурни од останатите.

Постојат четири хороскопски знаци кои потешко им веруваат на другите, потешко стекнуваат доверба и се многу недоверливи кон останатите.Овен

Луѓето родени во овој знак мислат дека сите ги лажат. Тоа е затоа што се плашат дека луѓето ќе ги измамат и на крајот ќе ги издадат. Затоа, не веруваат никому и се недоверливи кон луѓето кои ги запознаваат.

Девица

Секогаш се внимателни и свесни за околината што ги опкружува. Претпоставуваат дека постои нешто најлошо во луѓето и често прават сценарија поради кои се чувствуваат исплашено и беспомошно.Скорпија

Многу се емотивни и чувствителни луѓе, па не е чудно што се со резерва кон луѓето кои ги познаваат. Често без причина се чувствуваат исплашено и стануваат загрижени, во сè гледаат потенцијална опасност и опседнати се со смртта.Јарец

Јарците се неверојатно талентирани души и често чувствуваат дека не им се дава доволно заслуга. Се чувствуваат параноично поради фактот дека луѓето ги оставаат на страна и ги игнорираат нивните таленти.

Continue Reading

Забава

НЕОБИЧЕН ТЕСТ: Изберете еден був и дознајте многу за себе

Published

on

Тестот кој е пред вас ќе ви каже каков е вашиот карактер и што се крие во вас. Се што треба да направите е без многу размислување да изберете еден був кој најмногу ви се допаѓа.

Пронајдете го потоа описот од бројот на вашиот избор и дознајте нешто ново за себе.

1. Истражувач

Поради тоа што сакате да побегнете од рутината на животот, често се занимавате со разни активности. Ова однесување е вашата суштина. Преминувајќи го секој предизвик ја наоѓате целта во се што работите.

2.Доверлив реалиста

Иако животот ве стана на многу тешки тестови, решени сте да се соочите со нив. Не се жалите на предизвиците кои животот ви ги носи и сами ја градите својата судбина.

3. Филозоф

Дикреција и смиреност се одлики кои ја дефинираат вашата личност. Најдобро се чувствувате кога сте сами, понекогаш и кога медитирате. Верувате дека премногу зборување е губење на време.

4. Шармантен актер

Поседувате стотина маски. Во зависност од околностите ја менувате својата маска и станувате друга личност. Емотивно сте флексибилни и се прилагодувате на било кој ситуација.

5. Рационална личност

Секоја акција која ја превземате е високо пресметана и контролирана. Вие само ги следите доказите и затоа сте склони кон предвидување на иднината. Верувате дека емоциите значат слабост.

6. Романтичар

Кога чувствувате емоционална болка можете да се изолирате во свој внатрешен свет, каде се што следува е според ваше сценарио. Може да бидете наивни, лесно се врзувате и никогаш не ги издавате своите најмили.

7. Наставник

Исклучително се интелигентни и имате многу информации, поради што никогаш не се потценувате. Не ја препознавате својата неспособност и останувате категорични во се што велите.

8. Борец

Не плачете над својата судбина и не се фокусирате премногу на своите порази. Останувате оптимистичен во секоја ситуација. Верувате дека е бескорисно да се очајува, бидејќи секој проблем има решение.

9.Ангел

Секогаш се борите за промени. Ваша желба е Земјата да ја направите подобро место. Кога некој ќе ве повреди, ја чувствувате и неговата болка, а тоа ве мотивира да делувате

Continue Reading

Трендинг