На 01.10.2020 во 20.30 часот на Граничниот премин Табановце, поради постоење основи на сомнение за фалсификување на лична карта, од слобода бил лишен У.Б.(26) од Р.Турција. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here