На 4 години самоуверено чекореше по писта на престижна модна ревија, на 6 освои титула за убавина, а денес Тилан Блондо е прекрасна млада дама.

najubavoto-devojche-na-svetot-porasna-na-19-godini-e-vistinska-ubavica-na-modnata-nedela-vo-pariz-foto-01.jpg

Тилан Блондо на 6-годишна возраст беше прогласена за најубавото девојче во светот, а сега е прекрасна 19-годишна девојка.

Таа го направи своето модно деби како дете, но уште е активна во модниот свет.

najubavoto-devojche-na-svetot-porasna-na-19-godini-e-vistinska-ubavica-na-modnata-nedela-vo-pariz-foto-06.jpg

На модната недела во Париз се појави во светкав транспарентен фустан и покажа дека пораснала во прекрасна млада дама.

На само 4-годишна возраст се има појавено на ревија на Jean-Paul Gaultier. Ќерка е на француска ТВ презентерка и фудбалер и целиот свој живот воодушевува со својата природна убавина.

najubavoto-devojche-na-svetot-porasna-na-19-godini-e-vistinska-ubavica-na-modnata-nedela-vo-pariz-foto-10.jpg

На Инстаграм има речиси 4 милиони следбеници и постојано објавува фотографии од своето секојдневие.

Тилан на модната недела во Париз:

najubavoto-devojche-na-svetot-porasna-na-19-godini-e-vistinska-ubavica-na-modnata-nedela-vo-pariz-foto-03.jpg
najubavoto-devojche-na-svetot-porasna-na-19-godini-e-vistinska-ubavica-na-modnata-nedela-vo-pariz-foto-02.jpg
najubavoto-devojche-na-svetot-porasna-na-19-godini-e-vistinska-ubavica-na-modnata-nedela-vo-pariz-foto-05.jpg
najubavoto-devojche-na-svetot-porasna-na-19-godini-e-vistinska-ubavica-na-modnata-nedela-vo-pariz-foto-04.jpg
najubavoto-devojche-na-svetot-porasna-na-19-godini-e-vistinska-ubavica-na-modnata-nedela-vo-pariz-foto-01_1.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here