На социјалните мрежи од утринава се појавија нови фотографии од вила во Грција, за кои објавувачот тврди дека се токму од вилата за која бугарските медиуми тврдат дека е на семејството Заеви.

Според објавата на Твитер, и овие фотографии се направени во истата вила.

„Хациендата на Заев…Вие скенирајте фискални и купувајте домашно…“ – се вели во објавата на Твитер.

https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1313032568523063296&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fmakedonija%2Fvesti%2Fnovi-fotografii-od-ultra-luksuznata-vila-na-zaevi-na-halkidiki-se-pojavija-na-tviter%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Бугарските медиуми „Биг5.бг“ и „Афера.бг“ објавија фотографии за кои тврдат дека се од вилата на семејството Заеви, вила која се наоѓа на Халкидики во елитниот комплекс „Вила Агониси“.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-1&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1313032670843150337&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fmakedonija%2Fvesti%2Fnovi-fotografii-od-ultra-luksuznata-vila-na-zaevi-na-halkidiki-se-pojavija-na-tviter%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Според истите медиуми, имотот не е регистриран на име на премиерот Зоран Заев, туку најверојатно на име на неговиот брат или некоја од неговите фирми во Македонија.

Иако неповикана, Владата вчера демантираше дека Зоран Заев има имот на негово име во Грција, но не и дека некој во негово име поседува имот на Халкидики.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here