Со драстично засилени контроли продолжува трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска на места каде може да се шири коронавирусот.

Од МВР известија дека во текот на изминатото деноноќие, односно 5 и 6 октомври, на територијата на државава се регистрирани 785 прекршоци.

„Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19“, апелира МВР.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here