Ролан Гарос ќе се игра според предвиденото, Александер Зверев е негативен на Ковид-19, тенисерот од Германија се жалеше на тешко дишење, тој загуби од Јаник Синер од Италија во осминафиналето.

Зверев откако јавно се пожали дека има здравствени проблеми беше тестиран, резултатот за среќа е негативен, тоа се добри вести за организаторите на Ролан Гарос кои стравуваа дека може да дојде до прекин на турнирот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here