Во Русија во последните 24 часа се потврдени 11.615 нови случаи на коронавирус, што е најголем дневен број на новозаразени од 11 мај, соопштија властите во Русија.

Од новите случаи 4.082 се во Москва.

Од последните пресек починале уште 188 луѓе, пренесе „Тасс“.

Од почетокот на епидемијата во Русија се заразени 1.237.504 лица, а починале 21.663.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here