Ана Филипче, брачната другарка на министерот за здравство Венко Филипче деновиве се подновила со нов луксузен Мерцедес, објави Лидер.

Како што дознаваме, сред Ковид-кризата, Филипче си купила Мерцедес GLA кој чини педесетина илјади евра.

Автомобилот е пријавен и во анкетниот лист на Филипче, купен годинава.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here