Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски, синоќа преку својот Фејсбук профил информираше дека е позитивен на ковид-19.„Почитувани, би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките уште од самиот почеток, вечерва добив позитивен резултат за Covid 19.Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација.Посакувам брзо оздравување на сите заболени граѓани и негативен тест на сите кои се во самоизолација. Чувајте се!“ – Напиша Пауновски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here