ОВЕН

Бизнис

Добрата вест е дека Марс и Меркур одат напред, така што конечно ќе можете да се справите со обврските на работа. Венера во негативни аспекти во вториот дел од ноември, ве предупредува да не склучувате деловни партнерства. Постојано минувате низ криза, но ќе успеете да започнете во текот на ноември.

Љубов

Првите денови од ноември ви носат возбудлив период за нова љубов, но проблемот е што ќе се олабавите околу средината на месецот! Брзо ви поминува интересот за луѓето што ги сакате. Можно е да седите на две столици и најдобро би било да бидете искрени.

БИК

Бизнис

Венера ви носи месец во кој ќе бидете преплавени со обврски. Имате важна дилема на работа, но нема да биде вистинското време за радикални одлуки. Меркур оди напред, па ситуацијата во финансискиот план ќе се помести од мртвата точка. Од средината на ноември, ќе бидете под стрес на работа.

На емотивно ниво ќе имате бурен период. Често ќе го обвинувате вашиот партнер за проблеми на работа. Треба да бидете сами со себе, па често ќе се расправате со вашиот партнер за глупости.

БЛИЗНАЦИ

Бизнис

Конечно  Меркур попушта па ќе имате подобри можности да се организирате на работа. Може да добиете покана за соработка кој би можеле да ја разгледате. Ќе ви се укаже можност да работите уште една работа, со скратено работно време. Подобар месец за напредок.

Љубов

Конечно подобар месец за комуникација со саканата личност. Доколку сте слободни, ќе разменувате пораки со лицето од водените знаци. Ако сте во брак, обидете се да не се расправате за финансиите. Чувствувате дека вашиот партнер троши пари ирационално.

РАК

Бизнис

На работа состојбата се подобрува финансиски. И покрај тоа што го трпите влијанието на Марс од десеттото поле, ќе имате повеќе енергија да се борите со секојдневните пречки. Од шкорпија или лав, ќе добиете и нова деловна понуда што може да се исплати повеќе финансиски. Она што можете да го направите е да ја организирате својата работа.

Љубов

Во љубовта имате повеќе од една можност за романса. Има една помлада личност и една постара. Помладата личност не ви дава мир, а постарата е вистинската можност. Имате можност да започнете нова романса. Најдобро би било да се држите до сегашноста и да не се враќаме на нешто од минатото.

ЛАВ

Бизнис

Ноември ви носи подобри изгледи за работа, особено ако имате независна компанија. Она што ќе ви биде тешко се преговорите, кои ќе бидат нејасни. Ќе имате можност да работите со луѓе кои не се сигурни што точно сакаат, па многу резултати ќе бидат несигурни. Иако преговорите ќе бидат потешки, ноември носи промена во деловна смисла во споредба со октомври.

Љубов

Она што може да ја уништи вашата врска со личноста за која се грижите, се погрешни зборови. Имате бројни повици и разговори што нема да ви се допаднат, па ќе донесувате одлуки врз основа на она што го слушате. Едно е сигурно, лицето за кое се грижите има повеќе проблеми на работа отколку што ви кажува тој.

ДЕВИЦА

Бизнис

Конечно, ретроградниот меркур запира и вашите шанси за преговори се зголемуваат. Месецот ноември ќе биде одбележан со новости што ќе го променат погледот на работите. Може да очекувате зголемени трошоци околу средината на месецот.

Љубов

На емотивно ниво, ситуацијата е стабилна и ќе бидете отворени да разговарате со вашиот партнер за тоа што ве оптеретува. Доколку сте слободни, можете да очекувате подобрена комуникација преку разни апликации. Некој ќе се обиде да ве преплави со пораки и тоа внимание ќе ве задоволи.

ВАГА

Бизнис

Ќе бидете многу незадоволни во средината на месецот. Ова се некои ситуации од минатото кои сè уште не сте ги разјасниле. Добрата работа е што ќе бидете финансиски постабилни и ќе добиете понуда за соработка. Сте имале големи очекувања во текот на октомври и сега ќе мора да видите каква е реалната состојба.

Љубов

Марс и Венера во спротивност носат заладување на врската, но и дистанцирање. Склони сте на емотивни разочарувања и секој притисок од вашиот партнер ќе има само контра ефект. Минувате низ криза и можна е разделба. Мора да решите некои работи што не биле во ред веќе три години.

ШКОРПИЈА

Бизнис

Сонцето во вашиот знак ви носи еден месец нова енергија за возење, што треба да ја искористите за да ги убедите другите во вашите цели и да се организирате подобро. Венера од шестото поле ви носи разочарувачки планови на работа. Едно лице ќе се обиде да ја „спушти ногата“ на работното место. Бидете внимателни.

Љубов

Венера во областа на тајните ви носи разни афери и скриени чувства. Некој за кој се грижите не е целосно искрен со вас. Во овој период ве привлекуваат луѓе кои не се секојдневни, но исто така и на некој начин недостапни. Лесно можете да дознаете дека личноста што ви се допаѓа има нешто на страна што не сака да биде позната.

СТРЕЛЕЦ

Бизнис

Венера оди кон негативни аспекти со планетите од Јарец, па затоа ќе ја протолкувате пријателската понуда за работа на сосема поинаков начин. Една личност ќе ви понуди нешто што на прв поглед изгледа одлично, па ќе сфатите дека воопшто не е тоа што мислите. Влегувате во подобар период за финансии.

Љубов

Имате многу невообичаена врска со една личност која е мистична и многу сложена. Тоа е некој што носи некаков товар и токму поради таа причина таа личност е привлечна за вас. Од друга страна, имате комплицирана врска со личност која е ваш пријател. Сè на сè, ноември е полн со емотивни турбуленции.

ЈАРЕЦ

Бизнис

Колку и да сакате да ве препознаат и да одите напред, планетата под вашиот знак ве кочи до средината на декември. Не разбирате како можете да работите толку напорно без да гледате резултати. Тие сопирачки се всушност искушенија низ кои треба да поминете. Вашите пријатели многу ќе се мешаат во вашата работа или барем ќе ви дадат совет.

Љубов

Љубовта е многу комплицирана работа за вас во моментот затоа што имате многу грижи. Повеќе нема да ви се допаѓа еден лежерен флерт на работа затоа што со текот на времето ќе го разгледате сето тоа сосема поинаку. Потребна ви е промена за да можете целосно да му се посветите на некој друг.

ВОДОЛИЈА

Бизнис

Ова е месец на нови предизвици и можно склучување на ново деловно партнерство. Едно лице ќе ви даде можност да го покажете вашиот потенцијал, иако тоа може да биде во спротивност со некои ваши принципи. Вашата работа во ноември ќе биде многу поважна од емотивниот статус.

Љубов

Партнерот ќе се обиде да ви биде силна поддршка во текот на ноември, особено кога станува збор за работата. Ова е веројатно некаков вид на поддршка „преку врската“, но ќе има смисла. Уживајте во вниманието што го привлекувате. Не е добро време да патувате со саканата личност.

РИБА

Бизнис

Сонцето во ноември ви носи подобар период за работа, но и нова понуда. Имате можност да соработувате со една личност и тоа ќе ви одговара. Во исто време, имате можност да научите нешто ново за работата што ја работите, па дури и да патувате. Финансиски, месецот ноември нема да биде подобар од октомври, затоа мора да почекате за декември.

Љубов

Повеќето од ноември ќе бидете изненадени од однесувањето на вашиот партнер бидејќи секогаш ќе има ситуации на напуштање. Лицето за кое се грижите ќе биде заклучено и тоа ќе трае до крајот на месецот. Ако сте слободни, едно лице од патувањето ќе сака да се сретне со вас.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here