Македонската фудбалска репрезентација вчера избори пласман на Европското првенство (ЕП) откако Горан Пандев постигна гол за 1-0, а на интернет беше објавена шега на сметка на нашите соседи, кои не изборија пласман на големото натпреварување.

Македонија е единствената земја од овој регион која ќе игра на ЕП, откако Косово, Албанија, Грција и Бугарија не успеаа да го постигнат истиот успех како македонските репрезентативци.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here