Кога точно знаете што барате кај некоја личност, без разлика дали станува збор за пријател или за љубовен партнер, полесно е да го пронајдете тоа што го барате. Можеби астрологијата ќе ви помогне да се запознаете себеси подобро и да ги откриете вашите сопствени желби и потреби.

Овен

На Овенот му треба партнер кој ќе го слуша.

Бик

На Бикот му треба партнер кој ќе го поддржува.

Близнаци

На Близнаците им треба партнер кој ќе ги насмее.

Рак

На Ракот му треба партнер кој ќе се грижи за него.

Лав

На Лавот му треба партнер кој ќе го сака.

Девица

На Девицата ѝ треба партнер кој ќе ја почитува.

Вага

На Вагата ѝ треба партнер кој ќе ја разбере.

Скорпија

На Скорпијата ѝ треба партнер кој ќе ја инспирира.

Стрелец

На Стрелецот му треба партнер со кого ќе се забавува.

Јарец

На Јарецот му треба партнер со кого ќе може да се поврзе.

Водолија

На Водолијата ѝ треба партнер кој ќе ја прегрнува.

Риби

На Рибите им треба партнер кој ќе ги теши.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here