Во изминатите 24 часа, четворица пациенти на возраст од 74, 76,77 и 79 години починаа на инфективното одделение во Битола.

Починатите се од Битола и битолско.

Денеска бројот на хоспитализирани пациенти во регионалниот Ковид центар во Битола е 83.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here