Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, за носење лична заштита на лице, полицијата регистрирала 683 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here