Еден од најдобрите плејмејкери во светот во моментов, го напушти Хјустон Рокитс по само една сезона помината во Тексас.

Негов нов тим е Вашингтон Визардс каде се сели по трејдот на овие две франшизи, а во кои е вклучен и првиот пик во 2010 година Џон Вол, плус избор во првата рунда на драфтот за кој дополнително ќе биде одредена годината.

Целата своја досегашна кариера Вол ја помина во Визардс, но најголемо достигнување му е конференциско полуфинале до кое стигна три пати.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here