Традиција е британското кралско семејство да го прославува Божиќ кај кралицата Елизабета Втора во дворецот „Виндсор“. Но, поради пандемијата, оваа година сите членови ќе слават во рамките на своето семејство и дом.

Сепак, домот на кралицата не остана неукрасен. Вчера на социјалните мрежи ја споделија новогодишната декорација на елката, која навистина изгледа прекрасно.

 Висока е шест метри и украсена со преку 3.000 сијалички и стотици други украси. 

Интересно е и дека кралицата секоја година купува подароци за секој член од семејството и вработените, список кој вклучува 620 луѓе. За тие подароци троши околу 30.000 фунти, пренесува „Сан“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here