Едно лице загина, а две се повредени во силна експлозија што изутринава околу 10 часот одекна во центарот на Белград.

Како што пренесуваат локалните медиуми, експлозијата се случила во непосредна близина на зградата на РТС, на локација каде работници вршеле реконструкција на инсталациите.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here