Агентот на францускиот играч за врска откри дека неговиот клиент сака да го напушти „Олд Трафорд“ и го отвори патот за можна средба во Торино.

Пол Погба може да се врати во шампионот на Серија А Јувентус, бидејќи е несреќен во Манчестер Јунајтед.

Претставникот на Погба, Раиола изјави дека времето на играчот за врска е завршено во Јунајтед и дека може да се обедини со старата дама.

„Можеби Јувентус може да биде неговата следна дестинација. Зошто да не? “, изјави Раиола.

„Меѓу другото, односот со клубот и неговите поранешни соиграчи е одличен. Во времето на КОВИД, нема многу тимови кои имаат можност да го купат Пол. Важно е да го посакаат“.

„Пол е незадоволен од Манчестер Јунајтед бидејќи тој веќе не е во можност да се изрази на начинот на кој би сакал и како што се очекуваше.” – рече Раиола.

„На Пол му треба нов тим, промена на воздухот.“

Погба има 13 настапи за Јунајтед во сите натпреварувања оваа сезона, постигнувајќи два гола.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here