Според најновите податоци во Хрватска за 24 часа се забележани 4.620 нови случаи на коронавирус. Во истиот период починале 53 лица.

Бројот на активни случаи на Ковид-19 во Хрватска сега изнесува 24.851, објави денес Националниот штаб за цивилна заштите.

Меѓу нив 2.754 пациенти се на болничко лекување, од тоа на респиратори се 296 пациенти

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here