Ако мислите дека мажите не умеат да бидат романтични, тогаш не сте запознале нити еден припадник на некој од овие знаци од зодијакот. Ако се впуштите во љубовна авантура со некој од нив, секој ден ќе ви биде исполнет со романтични гестови.

Риби


Слатки и нежни, така најкратко би можеле да се опушат мажите родени во знакот Риби. Со нив никогаш нема да ви недостигаат убави зборови и допири. Сепак, не очекувајте големи романтични гестови затоа што по природа се интровертни, но секако ќе ви го разубават секој ден.

Лав
За разлика од Рибите, мажите родени во знакот на Лав не се задоволуваат со ситници, па кога е во прашање романтиката, сакаат да претеруваат. За да ја изненадат саканата личност, се трудат на сите можни начини. Романтика ќе добиете од нив но истото го очекуваат и за возврат.

Бик


Сепак, победникот во оваа група се мажите родени во знакот на Бик. Тие се родени емотивци за кои воопшто не претставува проблем да ја докажат љубовта на сите можни начини. Креативни се, па од нив можете да очекувате и најлуди нешта. Со нив љубовта е навистина како романтичен филм.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here