За неносење на маска, во текот на вчерашниот ден, се казнети 465 граѓани, ифнормираат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму велат дека бројот на прекршоци се однесува за целата територија на земјата и апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here