Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 626 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи исто така апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here