Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски рече дека нема да присуствува на евентуална лидерска средба организирана од страна на претседателот Пендаровски.

Според него партиските лидери треба да разговараат за важните политички прашања.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here