„Бунтовникот“ Џејмс Харден се врати на подготовките со Хјустон Рокетс и синоќа играше во претсезонскиот натпревар против Сан Антонио Спарс (112: 98).

Харден постигна 12 поени со три скока и четири асистенции за нешто повеќе од 21 минута поминати на паркетот и јасно е дека „Брадата“ сè уште размислува надвор од оваа франшиза и има намера да си замине.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here