Претседателот Стево Пендаровски денеска напладне ќе го има традиционалното годишно обраќање пред пратениците на Собранието.

Ова ќе биде второ обраќање за претседателот по заземањето на функцијата, а прво пред новиот парламентарен состав.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here