Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 624 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, соопшти МВР.

Од Министерството апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here