Во текот на вчерашпниот ден на територијата на Град Скопје се казнети 184 возачи во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Без возачка дозвола биле 15 учесници во сообраќајот, а како што информираат од МВР, 11 санкции се изречени за технички неисправни и нерегистрирани возила, 11 за непрописно престројување,
11 за непрописно престигнување, 16 за користење на мобилен телефон и пет за минување на црвено светло.

Изречени се и 55 мерки за непрописно паркирање, додека 44 возила се подигнати со „пајак”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here