Ливерпул синоќа загуби на гостувањето кај Саутемптон со 1-0 и веќе трет натпревар е без победа во Премиер-лигата. Поранешниот фудбалер на „црвените“ Џејми Карагер вели дека доколку не се засилат во одбраната нема шанси да ја одбранат титулата во Премиер-лигата.

„Не гледам како Ливерпул може да ја освои титулата, ако не ангажира централен дефанзивец. Тоа ќе биде навистина тешко ако никого не доведат“, изјави Карагер. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here