На 03.01.2021, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.А.(23), М.А.(21) и Б.А.(41), сите од село Сенокосе, гостиварско, затоа што околу 15.50 часот во с.Сенокосе со тврди предмети го нападнале Р.И.(24) од гостиварско Ѓурѓевиште.

А.А. со остар предмет му нанел повреда. Тие биле приведени и задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here