Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 0,50 денари.

Останува да се види дали нова цена ќе е повисока или пониска од актуелната.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here