Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 381 прекршување на мерката за носење лична заштита на лице, информира МВР.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here