Нов земјотрес во близина на Петриња е регистриран синоќа во 21:36 часот.

Земјотресот бил со јачина од 3,3 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот е 14 километри југозападна од Сисак, на длабочина од пет километри.

Ноќеска во 03:49 часот во близина на Загреб се случил земјотрес со јачина од 2,6 степени. Епицентарот бил 10 километри северно од главниот хрватски град.

https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1351065828888817666&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fmk.tv21.tv%2Ftloto-vo-hrvatska-i-natamu-se-trese-eden-zemjotres-registriran-vo-blizina-na-petrina-vtor-vo-zagreb%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here