На територијата на државата последново деноноќие регистрирани се 368 прекршоци на мерката за неносење лична заштита на лице, информираат од Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19. Казната за овој прекршок е 20 евра.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here